Jdi na obsah Jdi na menu
 


lázně Teplice v Čechách

               Lázeňské domy

                       Císařské lázně


Císařské lázněImpozantní budova Císařských lázní leží v klidné části města. Císařské lázně náleží k historicky nejstarším domům v Teplicích. V budově je umístěna Klinika CLT, vybavená špičkovým lékařským a diagnostickým zařízením. V nedávně době prošla budova rozsáhlou rekonstrukcí včetně výstavby termálního rehabilitačního bazénu. K Císařským lázním patří depandance Sadové lázně.

Slavné osobnosti

V této lázeňské budově se léčil německý císař Vilém I., na jehož počest byl lázeňský dům pojmenován.

V Císařských lázních se léčí:
 • stavy po úrazech pohybového ústrojí a po ortopedických operacích
 • choroby periferních cév
 • stavy po zánětech žil a chronickém lymfatickém otoku
 • stavy po operacích cévního systému
 • profesionální vazoneurózy
 • hypertenzní choroby I. a II. stupně
Léčebné metody

Základním prostředkem jsou léčivé prameny objevené starými Římany před 2000 lety. Jedná se o jedinečnou přírodní minerální vodu 39°C teplou, hydrouhličitano-sodného typu s obsahem fluoridu a velkým množstvím stopových prvků včetně vzácných kovů.
Hlavními procedurami jsou:

 • termální koupele
 • hydroterapie
 • elektroléčba
 • kryoterapie
 • magnetoterapie
 • oxygenoterapie
 • ruční a podvodní masáže
 • léčebný tělocvik
 • akupunktura a pneumopunktura
 • plynové injekce
 • léčba medikamenty
 • bahenní obklady (Mrtvé moře)

K lékařskému vybavení patří EKG, rentgen, laboratoř a všechna ostatní potřebná diagnostická zařízení.

Hosté mohou rovněž využít termální rehabilitační bazén s protiproudem, podlahovými perličkovými masážemi a bočními masážními tryskami. Součástí nově zrekonstruovaného balneoprovozu je i sauna.

Klinika CLT

Součástí Císařských lázní je Klinika CLT. Na klinice se nachází odborná oddělení téměř všech medicínských oborů. Kromě sofistikované lékařské péče jsme pro Vás připravili i specializované programy a služby, které můžete absolvovat během Vašeho lázeňského pobytu. Programy jsou koncipovány tak, aby nijak nenarušovaly čerpání Vašich lázeňských procedur.

Zejména se jedná o služby laser centra, screeningové programy (zjištění aktuálního stavu Vašeho zdraví během jednoho dopoledne) a Beauty programy (programy pěstování krásy moderní ženy/moderního muže).

Specializované programy i drobná ošetření v laserovém centru lze čerpat i v rámci lázeňského pobytu. Více o Klinice CLT naleznete zde.

UbytováníNový obrázek

Hosté mají k dispozici jedno- a dvoulůžkové pokoje, které jsou vybaveny sprchou, WC, vysoušečem vlasů, telefonem, trezorem, chladničkou a TV se satelitními programy.


StravováníNový obrázek


Pokrmy jsou připravovány pod dohledem dietní setry a jsou doplněny nabídkou zeleninových salátů dle vlastního výběru. Za příplatek lze nabídnout snídaně, obědy a večeře formou bufetu. Na přání jsou servírována jídla na objednávku.Další služby a informace

Možnost úhrady pobytu kreditními kartami VISA, EUROCARD, AMERICAN EXPRESS, MASTER CARD, směnárna, parkoviště, solárium, kadeřnictví, kosmetika, fitcentrum, půjčování koupacích plášťů, kavárna s letní terasou a tancem, informační centrum.

Ceníky Fotogalerie | Kontakt

Lázeňský dům Beethoven


Nový obrázek Lázeňský dům Beethoven je součástí historického jádra města. Vznikl architektonickým propojením původních lázeňských domů. Leží v klidné části Teplic obklopen rozsáhlými parky.
Slavné osobnosti

V minulosti zde pobývaly a léčily se slavné osobnosti jako L. van Beethoven, J. W. Goethe, R. Wagner, F. Chopin, F. Liszt, A. von Humboldt a další.

Nový obrázekLéčení

Lázeňský dům Beethoven je specializován především na léčbu pohybového ústrojí, poúrazové stavy, poškození cév, nervů, kostí a šlach.

Doménou léčby v Lázeňském domě Beethoven je naučit člověka správně žít a předcházet chorobám, to vše v souladu s nejnovějšími poznatky světové medicíny.

V Lázeňském domě Beethoven se léčí:

 • onemocnění pohybového aparátu zánětlivého a degenerativního původu
 • onemocnění svalů, vazů a povázek
 • vertebrogenní syndromy
 • stavy po operacích pohybového ústrojí
 • traumatické vazoneurózy
 • stavy po zánětech žil a lymfatického systému
Léčebné metody

Hlavním zdrojem léčebných procedur jsou vzácné přírodní termální vody 39° C teplé, které již 2000 let navrací nemocným zpět jejich zdraví. Prameny jsou hydrouhličitanosodného typu s obsahem fluoridu a velkým množstvím stopových prvků včetně vzácných prvků.

Hlavní léčebnou procedurou jsou termální koupele a pohybová léčba pod vodou. Jsou doplněny dalšími formami hydroterapie, elektroléčbou, magnetoterapií, léčebným tělocvikem, plynovými injekcemi, baheními zábaly, akupunkturou a léčbou medikamenty. Součástí lázeňského domu je rehabilitační termální bazén s protiproudy, podlahovými perličkovými masážemi a bočními masážními tryskami. Novinkou je využití léčby PST – pulsní signální terapie.

Lázeňský dům je rovněž vybaven EKG, rentgenem a veškerým potřebným lékařským a diagnostickým zařízením.

UbytováníNový obrázek

Hosté mají k dispozici 193 jedno- a dvoulůžkových pokojů, které jsou vybaveny sprchou, WC, telefonem, chladničkou a TV se satelitními programy.

StravováníNový obrázek

Klientům lázeňského domu slouží prostorná jídelna. Pokrmy jsou připravovány pod dohledem dietní sestry a jsou doplňovány nabídkou zeleninových salátů dle vlastního výběru. Za poplatek lze nabídnout snídaně, obědy a večeře formou bufetu. Na přání jsou servírována jídla na objednávku.

Další služby a informace

Možnost úhrady pobytu kreditními kartami VISA, EUROCARD, AMERICAN EXPRESS, směnárna, parkoviště, denní bar, solárium, relaxační kabina, kosmetika, pedikúra, fitcentrum, půjčování kol, půjčování koupacích plášťů, informační centrum.

Ceníky Fotogalerie | Kontakt

Kamenné lázně


Nový obrázekSamotná budova byla postavena v roce 1911 v novobarokním slohu. V průběhu let byla několikrát rekonstruována, naposledy v roce 1998. V současnosti poskytují Kamenné lázně veškerou péči, založenou na mnohaletých zkušenostech a tradicích v léčení. K tomuto komplexu patří Lázeňský dům Jirásek. Lázně jsou obklopeny zelení rozlehlého parku.

Léčení

Stejně jako v ostatních teplických lázeňských domech, i v Kamenných lázních je hlavní náplní léčení nemocí pohybového ústrojí. Doménou léčebny je doléčování stavů po ortopedických operacích, především po implantacích umělých kloubů. Zcela běžné jsou v současnosti implantace kyčelních a kolenních kloubů, v poslední době také kloubů ramenních. Výsledky pooperační léčby v Kamenných lázních jsou velmi povzbudivé a klientům přinášejí prospěch ve zkrácení doby rekonvalescence a brzkém návratu do běžného života.

Indikace:

 • artróza
 • revmatoidní artritida Nový obrázek
 • skolióza, kořenové syndromy vertebrogenního původu
 • pooperační a poúrazové stavy pohybového ústrojí, osteoporóza
 • poškozené svaly, kosti, vazy, šlachy z vibrací
 • některé cévní nemoci končetin


Léčebné metody

Pro maximální účinek lázeňské léčby je využíváno především termálních koupelí a pohybové léčby v termální vodě. Doplňující formou léčby je elektroléčba, magnetoterapie, laseroterapie, plynové injekce, tepelné procedury nebo akupunktura. Příjemně relaxovat můžete při oblíbených reflexních, klasických a podvodních masážích, nebo při koupelích perličkových včetně vířivek.Nový obrázek

Ubytování

V budově Kamenných lázní je připraveno celkem 46 jedno- a dvoulůžkových pokojů, které jsou vybaveny sprchou, WC, telefonem, chladničkou, rádiem a TV se satelitními programy..


Stravování

Nový obrázekPokrmy jsou připravovány pod dohledem dietní sestry a jsou doplněny širokou nabídkou zeleninových salátů. Za příplatek nabízíme rozšířený servis stravovacích služeb včetně jídel na objednávku.

Další služby a informace

Možnost úhrady pobytu kreditními kartami VISA, EUROCARD, AMERICAN EXPRESS, MASTER CARD, směnárna, rychlé občerstvení s letní terasou, kavárna, kadeřnictví, pedikúra, aromaterapie, půjčování koupacích plášťů, půjčovna kol, informační centrum..

CeníkyFotogalerie | Kontakt

Tereziny lázně Dubí


Nový obrázekKomplex dnešních Tereziných lázní byl dr. Brecherem vybudován v roce 1870 jako „Vodoléčebný ústav “. Tereziny lázně jsou umístěny na jižním svahu Krušných hor v nadmořské výšce 420 metrů. Nacházejí se v klidné části města Dubí, v blízkosti kostela Neposkvrněného početí Panny Marie. Tato oáza klidu je obklopena rozsáhlou zahradou a lesoparkem s venkovním bazénem.

Léčení

Lázeňský dům je zaměřen na léčbu nemocí pohybového a nervového aparátu dospělých. Předností tohoto lázeňského domu je vnitřní rehabilitační bazén se zvedacím zařízením, venkovní bazén a elektroléčba Sonopulsem. Velmi prospěšné a oblíbené je masážní a vibrační křeslo pro vertebropaty, také aplikace bahenních koupelí a plynová uhličitá terapie.

Indikace

 • stavy po mozkových příhodách
 • stavy po operacích páteře a mozku
 • roztroušená skleróza
 • vrozená obrna
 • bolestivé syndromy páteře
 • další nervové choroby, onemocnění svalů a povázek
 • duševní choroby


Léčebné metody

Mezi hlavní procedury patří léčebné perličkové, uhličité, vířivé i přísadové koupele. S blahodárným účinkem budou na Vaše zdraví působit podvodní masáže, skotské střiky, elektroléčba, magnetoterapie, účinné plynové injekce, klasické masáže, termoterapie – Lavatherm, ergoterapie, laseroterapie a akupunktura. Lázeňskou léčbu podporují: mechanoterapie (polohování), speciální metodiky v rámci léčebné tělesné výchovy, rehabilitační cvičení v bazénu a vakuové uhličité koupele.
Nový obrázek

Ubytování

Klientům je k dispozici celkem 206 lůžek v jedno- a dvoulůžkových pokojích I. a II. kategorie, které jsou vybaveny sociálním zařízením, telefonem, chladničkou a TV se satelitními programy.

Stravování

Nový obrázekZajímavý interiér jídelny s původními historickými prvky přispívá k navození příjemné nálady strávníků. Jsou zde podávány chutné pokrmy, připravované pod dohledem dietní sestry. Vždy jsou doplněny pestrou nabídkou zeleninových salátů.

Další služby a informace

Možnost úhrady pobytu kreditními kartami VISA, EUROCARD, AMERICAN EXPRESS, parkoviště v areálu, bar, půjčovna knih a společenských knih, kulturní pořady ve společenském sále, venkovní bazén, tenisový kurt, stolní tenis, minigolf, půjčovna horských kol, kadeřnictví, manikúra, pedikúra, kosmetika, informační centrum..

Ceníky Fotogalerie | Kontakt

Nové lázně


Dětem předškolního a školního věku je určena historická budova Nových lázní, která je koncipována jako dětský lázeňský komplex. Lázně mohou využít také místní teplické děti, kterým jsou umožněny ambulantní návštěvy.New Spa

Léčebna je rozdělena do dvou lázeňských domů. V Nových lázních jsou léčeny děti do ukončení školní docházky bez doprovodu rodičů. Lázeňský dům ERBEN je zařízen pro děti ve věku od 2 do 15 let s doprovodem rodičů. Společný pobyt dětí s rodiči hraje v léčbě dětí velkou roli, protože léčebna funguje i jako instruktážní zařízení, kde se rodiče učí, jak s postiženými dětmi žít, cvičit, a jak si s nimi hrát.

Léčení

Zkušení lékaři, kvalifikované sestry, rehabilitační pracovníci a další lázeňští specialisté se v Nových lázních zaměřují na léčbu nervových nemocí jako dětská mozková obrna, svalová onemocnění, hybné poruchy po zánětech mozku a míchy.

Dále jsou léčeny nemoci pohybového ústrojí, vrozené ortopedické vady, skoliózy, stavy po úrazech a ortopedických operacích, juvenilní chronická artritida, chronické onemocnění kloubů a páteře.

Léčebné metodyNový obrázek

Základem lázeňské léčby je individuální rehabilitační cvičení a termální koupele. Lázeňskou péči doplňují další formy léčby: individuální a skupinový tělocvik, využívání speciálních pohybových pomůcek, podvodní masáže, vířivé koupele i pohybová léčba pod vodou. Tyto procedury jsou doplňovány tepelnými procedurami, laserem, elektroterapií nebo magnetoterapií. Děti jsou léčeny i dalšími podpůrnými programy: nácvikem denních a pracovních činností, sportem, hipoterapií, psychoterapií a logopedií, týmovou diagnostikou komplexního hodnocení pro jejich další uplatnění.

Dětská mozková obrna se vedle pohybového postižení může projevit i postižením intelektu, a protože je poskytovaná léčba komplexní – zabýváme se nejen rehabilitací tělesných funkcí, ale pečujeme i o rozvoj duševních schopností. V léčebně funguje mateřská, základní a zvláštní škola, pracuje zde psycholog, logoped a kvalifikovaní vychovatelé, takže v průběhu léčby kontinuálně na vysoké úrovni pokračuje výchovně vzdělávací proces.

Ubytování
Nový obrázekKapacita lázeňského domu je celkem 140 lůžek. Pokoje jsou čtyř- až šestilůžkové a děti jsou ubytovány podle věkových skupin. Pro nejmenší děti (2 - 6 let) a jejich rodiče jsou připraveny dvou a čtyřlůžkové pokoje v Lázeňském domě Erben.

Stravování
Pokrmy jsou připravovány speciálně pro děti pod dohledem dietní sestry a jsou doplněny širokou nabídkou zeleninových salátů.

Podpůrné programy
Součástí pobytů dětí jsou i podpůrné programy: nácvik denních pracovních činností, sport, hipoterapie, psychoterapie a logopedie, týmová diagnostika komplexního hodnocení pro další uplatnění dětí.

Mateřská, základní a zvláštní škola
Většina aktivit dětí ve volném čase je zajišťována učitelkami a vychovatelkami mateřské, základní a zvláštní školy, sídlících přímo v lázeňském domě. Sportovní aktivity zajišťují cvičitelé a trenéři TJ Nola.

Další služby a informace
Možnost úhrady pobytu kreditními kartami VISA, EUROCARD, AMERICAN EXPRESS.

Ceníky Fotogalerie | Kontakt

Depandance


Vila Flora

Nový obrázekVila Flora se nachází v klidné části města, nedaleko lázeňského parku. Součástí vily je vlastní upravená zahrada a garáž.

Kompletně zrenovovaná vila poskytuje exkluzivní ubyto­vání. Disponuje pěti plně vybavenými bytovými jednotkami – obývací pokoje s TV se satelitními programy, hifi soupra­vou, zimní zahradou, vybavené kuchyně s chladničkou, ložnice, koupelny se sprchou, WC a bidetem.

Cenově zvýhodněné léčení a možnost stravování je zajištěno v Císařských lázních, které jsou od Vily Flora vzdáleny cca 100 metrů. Pro dětské klienty je zajištěno léčení ve specializovaném lázeňském domě Nové lázně.

Depandance Sadové lázněNový obrázek

Sadové lázně jsou od hlavní budovy Císařských lázní vzdáleny pouhých 50 m. Klientům jsou k dispozici jedno- a dvoulůžkové pokoje, které jsou vybaveny sprchou, WC, TV se satelitními programy, chladničkou a telefonem. Stravování a procedury jsou zajištěny v Císařských lázních.


Depandance Lázeňský dům JirásekNový obrázek

Lázeňský dům je od hlavní budovy Kamenných lázní vzdálen 100 m. K dispozici jsou jedno- i dvoulůžkové pokoje, vybavené sprchou i WC (některé pokoje jsou pouze se společnou sprchou a WC), TV a chladničkou. Stravování a procedury probíhají v Kamenných lázních.

Depandance Lázeňský dům Erben

Od hlavní budovy Nových lázní je Lázeňský dům Erben vzdálen 250 metrů. Jsou zde ubytovány děti od 2 do 6 let společně se svými rodiči a je zde zajištěno stravování a některé z léčebných procedur. Ostatní vodoléčebné procedury probíhají v Nových lázních.Spa house Erben

Myspace Backgrounds
Free Myspace Cursors
FREE MYSPACE CURSORS